poniedziałek, 26 lutego 2018

ZAPROSZENIE - Bielskie Warsztaty Matematyczne "Byliśmy ... w Poznaniu"



Zarząd Bielskiego Oddziału SNM oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Bielsku – Białej serdecznie zapraszają nauczycieli matematyki wszystkich typów szkół oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na Bielskie Warsztaty Matematyczne „Byliśmy … w Poznaniu”.

TERMIN:     9 marca 2018 roku, godzina 15:00 - 19:00
MIEJSCE:    RODN "WOM" Bielsko - Biała, ul. Legionów 25




Szczegółowe informacje znajdą Państwo w poniżej umieszczonych dokumentach:
ZAPROSZENIE                        PROGRAM                         OPISY ZAJĘĆ

Zgłoszeń proszę dokonywać przez formularz rejestracyjny dostępny poniżej:

W razie pytań proszę o kontakt pod adresem madziaglac@gmail.com lub snmbiuro@gmail.com

sobota, 17 lutego 2018

BYLIŚMY ... W POZNANIU


XXVII Krajowa Konferencja SNM już za nami. Ponad 600 matematyków spotkało się w stolicy Wielkopolski aby dzielić się wiedzą, doświadczeniem i pomysłami.
O naszych wrażeniach i inspiracjach chcemy opowiedzieć podczas Bielskich Warsztatów Matematycznych „Byliśmy … w Poznaniu”, które odbędą się 9 marca w RODN „WOM” w Bielsku – Białej.
Szczegółowy program  i formularz zgłoszeniowy pojawi się niebawem, ale już teraz prosimy zarezerwować sobie czas w piątkowe popołudnie 9 marca (godz. 15:00 – 19:00).

sobota, 20 stycznia 2018

WYNIKI KONKURSU



 Wyniki konkursu matematyczno – plastycznego
„Od 1 do ∞ … czyli jeden wynik w nieskończonej ilości zadań”

Zarząd Bielskiego Oddziału Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki pragnie bardzo gorąco podziękować wszystkim uczestnikom konkursu. Jest nam niezmiernie miło, że tyle osób pobudziło umysł do myślenia i wyobraźnię do tworzenia, co dodatkowo w połączeniu ekspresją zdolności plastycznych dało niesamowity efekt!

niedziela, 12 listopada 2017

zaproszenie - warsztaty ORIGAMI

Serdecznie zapraszamy
na 51. Bielskie Spotkanie Sympatyków Origami

TERMIN:           20 listopada 2017 r. (poniedziałek) godz. 16:15 - 17:45
MIEJSCE:          RODN „WOM” w Bielsku - Białej, ul Legionów 25, sala 011B (parter)
TEMAT:             "Wesołych Świąt!"

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres madziaglac@gmail.com 

poniedziałek, 16 października 2017

KONKURS


Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno – Plastycznym

„Od 1 do ∞ … czyli jeden wynik w nieskończonej ilości zadań”

Mówiąc w skrócie – wystarczy ułożyć własne zadanie tekstowe lub łamigłówkę, tak aby rozwiązaniem była liczba 25.

Dlaczego akurat 25?

W tym roku mija bowiem 25 lat od powstania Bielskiego Oddziału Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki i w ten sposób chcemy fakt ten odnotować i uhonorować.

Liczymy na Waszą pomysłowość i liczny udział.

Zgłoszenia prosimy przesyłać poprzez następujący formularz rejestracyjny:

REGULAMIN    /    ZAŁĄCZNIK 1 (oświadczenie)

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres madziaglac@gmail.com

niedziela, 15 października 2017

zaproszenie - warsztaty ORIGAMI

Serdecznie zapraszamy
na 50. Bielskie Spotkanie Sympatyków Origami

TERMIN:           23 października 2017 r. (poniedziałek) godz. 16:15 - 17:45
MIEJSCE:          RODN „WOM” w Bielsku - Białej, ul Legionów 25sala 203 (II piętro)
TEMAT:             "Zakręcony jubileusz"


Jest to pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym. 
Zapraszamy stałych bywalców naszych spotkań, jak i osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z origami. 
50 spotkanie to jubileusz, który brzmi poważnie! 
Przypomnimy co było, od czego się zaczęło ... i oczywiście nauczymy się czegoś nowego ... zakręconego 😊

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres madziaglac@gmail.com 

niedziela, 1 października 2017

Pokonferencyjne refleksje ...

Za nami XIII Regionalna Konferencja Bielskiego Oddziału SNM. Z mojej perspektywy – udana. Pozostaje mieć nadzieję, że również Państwo mają poczucie, że nie był to czas stracony. Wręcz przeciwnie, że zajęcia w sposób inspirujący i wartościowy przełożą się na naszą codzienną pracę.
Chcę tu bardzo serdecznie podziękować wszystkim prowadzącym zajęcia – tym z daleka i tym z bliska.  Choć dzieli nas często dość spora odległość, to łączy wspólny cel – troska o matematyczną edukację dzieci i młodzieży, o jakość nauczania. Dziękuję też tak licznie przybyłym uczestnikom - Wasza obecność potwierdza nasze przypuszczenia, że takie konferencje mają sens.