niedziela, 1 października 2017

Pokonferencyjne refleksje ...

Za nami XIII Regionalna Konferencja Bielskiego Oddziału SNM. Z mojej perspektywy – udana. Pozostaje mieć nadzieję, że również Państwo mają poczucie, że nie był to czas stracony. Wręcz przeciwnie, że zajęcia w sposób inspirujący i wartościowy przełożą się na naszą codzienną pracę.
Chcę tu bardzo serdecznie podziękować wszystkim prowadzącym zajęcia – tym z daleka i tym z bliska.  Choć dzieli nas często dość spora odległość, to łączy wspólny cel – troska o matematyczną edukację dzieci i młodzieży, o jakość nauczania. Dziękuję też tak licznie przybyłym uczestnikom - Wasza obecność potwierdza nasze przypuszczenia, że takie konferencje mają sens.

Jak uczyć? Czego uczyć? Jak rozmawiać z uczniami, żeby chcieli słuchać? Jak zachęcać do nauki? Jak rozbudzać ciekawość? Jak pomóc zrozumieć? To tylko część pytań, które zadaję sobie niemalże codziennie i jestem przekonana, że nie tylko ja mam takie dylematy.

Po to właśnie Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki organizuje konferencje. Chcemy w ten sposób stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń, poglądów, pomysłów. Najlepiej uczyć się od siebie nawzajem. Niech zatem liczne rozmowy, dyskusje i rozmyślania minionej soboty wejdą na wyższy poziom – poziom działania J

„Matematyka na dobry początek roku szkolnego 2017 / 2018 …
… i na nowe ćwierćwiecze Bielskiego Oddziału SNM”.

Podczas konferencji mieliśmy okazję cofnąć się nieco w czasie i posłuchać o początkach Stowarzyszenia. Bardzo dziękuję prof. Henrykowi Kąkolowi, Władysławowi Mąsiorowi, Janinie Jasicy – Piechocie, Marysi Kaczmarzyk, Marysi Szczerbik, Marioli Maryszewskiej – Kwaśny i Ali Krzempek za to, że zechcieli podzielić się z nami swoimi wspomnieniami i opowiedzieli o kawałku swojego życia - bo historia SNM, to także ich historia.

Mija 25 lat … zmienia się otaczająca nas rzeczywistość … zmieniają się oczekiwania …
Pozostaje zapał do pracy … chęć do działania … i poczucie, że warto!

Wszystkim uczestnikom, organizatorom, prowadzącym zajęcia, sponsorom, przedstawicielom wydawnictw – DZIĘKUJĘ BARDZO.

Magdalena Glac
Przewodnicząca Bielskiego Oddziału SNM


Zachęcam do obejrzenia zdjęć oraz zapoznania się z udostępnionymi przez niektórych prowadzących materiałami z zajęć.

            ZDJĘCIA              RELACJA


J. Biernat  "Programowanie dla najmłodszych - CEO"
                             "Mistrzowie Kodowania"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz