niedziela, 1 października 2017

Pokonferencyjne refleksje ...

Za nami XIII Regionalna Konferencja Bielskiego Oddziału SNM. Z mojej perspektywy – udana. Pozostaje mieć nadzieję, że również Państwo mają poczucie, że nie był to czas stracony. Wręcz przeciwnie, że zajęcia w sposób inspirujący i wartościowy przełożą się na naszą codzienną pracę.
Chcę tu bardzo serdecznie podziękować wszystkim prowadzącym zajęcia – tym z daleka i tym z bliska.  Choć dzieli nas często dość spora odległość, to łączy wspólny cel – troska o matematyczną edukację dzieci i młodzieży, o jakość nauczania. Dziękuję też tak licznie przybyłym uczestnikom - Wasza obecność potwierdza nasze przypuszczenia, że takie konferencje mają sens.

sobota, 30 września 2017

Gratulacje



Z okazji 25 lat istnienia Bielskiego Oddziału SNM otrzymaliśmy listy gratulacyjne, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

List gratulacyjny - ZG SNM (prezes Alina Przychoda)
List gratulacyjny - OK SNM (przewodnicząca dr Maria Legutko)
List gratulacyjny - OE PAZDRO 

środa, 6 września 2017

Zaproszenie - KONFERENCJA REGIONALNA



Bielski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki
oraz
Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej

serdecznie zapraszają nauczycieli matematyki wszystkich typów szkół oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na:

 XIII Regionalną Konferencję
 „Matematyka na dobry początek roku szkolnego 2017 / 2018
 … i na nowe ćwierćwiecze Bielskiego Oddziału SNM”


TERMIN:             30 września 2017r. (sobota), godz. 9:00 – 15:15
MIEJSCE:            Bielsko – Biała, ul. Legionów 25 – budynek RODN „WOM”


Mając na uwadze z jednej strony zmieniającą się szkolną rzeczywistość, a z drugiej troskę o jakość nauczania matematyki i potrzebę ciągłego szukania inspiracji, chcemy zaprosić do udziału w naszej konferencji. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas zajęcia spotkają się z Państwa zainteresowaniem.

Będzie też czas na wspomnienia,  gdyż za nami 25 lat działalności Bielskiego Oddziału Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

  SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE  /  PROGRAM / OPISY WARSZTATÓW


Ewentualne pytania prosimy kierować na adres madziaglac@gmail.com

wtorek, 16 maja 2017

zaproszenie - warsztaty ORIGAMI

Serdecznie zapraszamy
na 48. Bielskie Spotkanie Sympatyków Origami

TERMIN:           22 maja 2017 r. (poniedziałek) godz. 16:15 - 17:45
MIEJSCE:          RODN „WOM” w Bielsku - Białej, ul Legionów 25sala 011A (parter)
TEMAT:             "Ładne kwiatki na Dzień Matki"



Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres madziaglac@gmail.com 

środa, 19 kwietnia 2017

zaproszenie - warsztaty ORIGAMI

Serdecznie zapraszamy
na 47. Bielskie Spotkanie Sympatyków Origami

TERMIN:           24 kwietnia 2017 r. (poniedziałek) godz. 16:15 - 17:45
MIEJSCE:          RODN „WOM” w Bielsku - Białej, ul Legionów 25sala 011A (parter)
TEMAT:             "Origami praktyczne – przyjemne z pożytecznym"


Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres madziaglac@gmail.com 

sobota, 25 marca 2017

Zaproszenie - WARSZTATY W ŻYWCU



Zarząd Bielskiego Oddziału 
Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki
oraz dyrekcja Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Żywcu
zapraszają na

VII Żywieckie Spotkanie Matematyczne

TERMIN – 29 marca 2017 r. godz. 15:15 – 16:45
MIEJSCE – Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Żywcu

Zajęcia pt. „MATEMATYKA – LUBIĘ TO! – ciekawe pomysły na uatrakcyjnienie lekcji i do wykorzystania na zajęciach dodatkowych” poprowadzi Magdalena Glac.


ZAPISY – zgłoszenia przyjmuje Krystyna Barteczko – Chrapek   kbchrapek@interia.pl

wtorek, 21 marca 2017

Echa konferencji marcowej "Byliśmy we Wrocławiu"


Bielskie Warsztaty Matematyczne „Byliśmy we … Wrocławiu” już za nami. Ponad 90 uczestników, 11 osób prowadzących warsztaty, 1 wykład i 2 sesje warsztatowe - a w każdej z nich 6 zajęć do wyboru, 5 wydawnictw, 2 stoiska ciasteczkowo-kawowe… a przede wszystkim niezliczone ilości ciekawych pomysłów, nowych pomocy dydaktycznych, refleksji i przemyśleń oraz wspólnych rozmów. 

Warto było z nami spędzić ten czas!